Prace bieżące

Motorówka Samarytanka

Motorówka powstała na zamówienie gdyńskiego Urzędu Morskiego, który został jej armatorem. Jednostka miała służyć jako swego rodzaju wodna „karetka pogotowia”. Zamierzano transportować nią na ląd chorych ze statków stojących na redzie gdyńskiego portu.
Budowa jednostki oraz jej wprowadzenie do eksploatacji było również mocno powiązane z poważnie nasilającą się u progu lat 30. polską emigracją zamorską przechodzącą w większości przez port w Gdyni. Motorówka miała utrzymywać niezbędną komunikację między statkami a tzw. Etapem Emigracyjnym znajdującym się na gdyńskim Grabówku, później zaś także ze szpitalem kwarantannowym wybudowanym na Babich Dołach.
źródło: Samarytanka – Narodowe Muzeum Morskie (nmm.pl)

Historyczna motorówka "Samarytanka" obecnie jest eksponatem w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, na którym nasza firma w pierwszej kolejności przeprowadziła remont obejmujący wymianę pokładu i zejściówek oraz suwklapy. Kolejnym etapem jest wykonanie nowej nadbudówki oraz odbojnicy.

 

Wklejanie pokładu, przygotowania do zalewania fug.
Szablonowanie i wklejenie sklejki wodoodpornej.
Pasowanie i wklejanie pokładu ukończone.
Rozpoczynamy impregnowanie.
Efekt końcowy po zaimpregnowaniu całości.
Demontaż nadbudówki oraz odbojnicy.
Prace końcowe nad elementami nadbudówki.
Odbojnice przygotowane do dopasowania i impregnacji.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.